Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

Interaktivna radionica u Infobipu

Dana  1. lipnja 2019. godine učenici Osnovne škole Vodnjan - Scuola elementare Dignano sudjelovali su na trećoj po redu interaktivnoj radionici u Infobipu. Program Infobip Sparks pokrenut je na inicijativu Infobipa, te je zamišljen kao niz interaktivnih predavanja i radionica s ciljem promicanja i popularizacije STEM područja.

Učenici su se na radionicama upoznali s robotima i pojmom robotike, te su programirali igricu u programu Scratch. Radionicu robotike vodio je Dragan Pantić, a radionicu programiranja u Scratchu vodila je Nikolina Stjepanović iz udruge „Bit kids 101“.Učenicima su se radionice jako svidjele. Njihova razmišljanja možete pročitati u nastavku:

Mario: „Najviše mi se svidjelo kada smo vidjeli robota koji je plesao i kada smo mi izradili igricu. Također su mi se svidjeli serveri koje smo vidjeli. „

Dora: „U Infobipu mi je najbolje bilo igranje s robotima tj. upravljanje njima. I programiranje igrice mi se svidjelo.“

Luka: „Meni se u Infobipu svidjelo sve. Lako je programirati u Scratchu. Vrijeme na robotici je samo projurilo.“

Luka: „U Infobipu mi se najviše svidjela robotika zato jer je bilo zabavno upravljati robotima i programiranje je bilo malo teško ali i zabavno.“

Ana: „Sviđalo mi se igrati se sa robotima jer to još nisam radila i sviđalo mi se provoditi vrijeme u Infobipu , Bila sam sretna što ste me naučili izraditi svoju igricu.“

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 12. 6. 2019.

« Ožujak 2024 »