Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

DRUŽENJE KORISNIKA I UČENIKA - Mali i veliki kreativci INCONTRO TRA UTENTI E ALUNNI - Piccoli e grandi creativi

U prostorijama Doma mladih u Vodnjanu, Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije – Pula upriličila je druženje korisnika udruge i učenika VIII b razreda Osnovne škole Vodnjan- Scuola elementare Dignano u sklopu provedbe projekta „Mali i veliki kreativci“, koji sufinancira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Organizirana je zajednička likovno-kreativna radionica u kojoj su korisnici i učenici oslikavali svilene marame i kravate. Učenice Lorena Kajić i Stella Bulešić  su pripremile pozdravni govor pod nazivom „Prijateljstvo“. Projekt se provodi od prošlog listopada i trajati će do kraja lipnja, obuhvaća susrete osoba s intelektualnim teškoćama i djece školske dobi. Cilj zajedničkih druženja je da učenici steknu primjerena znanja i iskustva, te razviju pozitivne stavove prema osobama s intelektualnim teškoćama.

Za korisnike i učenike ovo je bilo korisno iskustvo iz kojeg su proizašli kreativni i maštoviti likovni radovi, koje će biti moguće razgledati 07. lipnja 2017. godine  u Domu hrvatskih branitelja u Puli, a ujedno će se toga dana održati završna prezentacija projekta i humanitarna prodaja llikovno-kreativnih radova proizašlih iz zajedničkih radionica.

Zajedničko druženje korisnika udruge i učenika proteklo je u ugodnoj atmosferi uz sokove, pizzu i kolače, te razgledavanje prostorija udruge. Voditeljica projekta Vesna Radolović i izvoditeljice aktivnosti Margareta Juričić i Sandra Išić, te korisnici udruge zahvaljuju ravnatelju Corradu Ghiraldo i profesorici Ines Ilisić.

Presso la Casa del Giovani di Dignano, l’Associazione dei genitori di persone con difficoltà combinate nello sviluppo psicofisico della Regione Istriana di Pola ha organizzato un incontrotra gli utenti e gli alunni della classe VIIIb dellaScuola elementare di Dignano nell'ambito del progetto "Piccoli e grandi creativi", finanziato dal Ministero dell’istruzionee dell’educazione.

E’ stato organizzato un laboratorio artistico creativo nel quale gli utenti e gli alunni hanno  dipinto sciarpe di seta e cravatte. Le alunne Lorena Kajić e Stella Bulešić hanno tenuto un discorso dal titolo "L’amicizia".

Il progetto viene portato avanti dallo scorso ottobre e durerà fino alla fine di giugno, prevede incontri tra persone con disabilità intellettive e bambini in età scolare. L'obiettivo degli incontri è acquisire conoscenze e esperienzeutili a  sviluppare atteggiamenti positivi verso le persone con disabilità intellettive.

Per gli alunni è stata un’esperienza utile che ha prodotto opere creative e artistiche ricche di fantasia, che sarà possibile vedere il 7 giugno 2017 nella Casa dei difensori croati di Pola. Nello stesso giorno ci sara’ pure la presentazione finale del progetto e la vendita delle opere createnei laboratori.

Gli utenti e gli alunni hanno svolto le loro attivita’ in un’atmosfera piacevole con bevande analcoliche, pizze, dolci e con una visita guidata negli ambienti dell’Associazione. La responsabile del progetto Vesna Radolović, Margareta Juričić e Sandra Išićche hanno seguito le attivita’ come pure gli utenti dell’Associazione ringraziando il direttore Corrado Ghiraldo e la professoressa Ines Ilisić.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 25. 4. 2017.