Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

Izložba fotografija “Razglednica moga mjesta, škljocni za sjećanje 2024.“ - Mostra fotografica "Cartolina del mio posto natio, clicca per ricordare nel 2024"

Čestitamo Ivanu Mošnji, učeniku 6.t OŠ Vodnjan - SE Dignano na osvojenom 1. mjestu za fotografiju Parka Kažuna i njegovoj učiteljici Patrizia Sfettina Jurman na natječaju "Razglednica moga mjesta".

Na natječaj su pristigle ukupno 74 fotografije iz 15 škola Republike Hrvatske, a ove godine se obilježava sedma obljetnica razglednice.

Cilj projekta je približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju, mjestu i gradu u kojem žive te sačuvati od zaborava kulturno-povijesni identitet i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, tradicijsko i povijeno nasljeđe, te uvelike zaboravljeni način komunikacije među ljudima. Također, cilj je i popularizacija razglednica, to jest vratiti naviku slanja istih.

Congratulazioni a Ivan Mošnja, alunno della 6.t  della scuola OŠ Vodnjan - SE Dignano, che ha vinto il 1° posto per la foto del Parco delle Casite al concorso "Cartolina del mio posto natio" e alla sua insegnante Patrizia Sfettina Jurman.

Al concorso sono state presentate 74 foto provenienti da 15 scuole della Repubblica di Croazia e quest'anno ricorre il settimo anniversario della cartolina.

L'obiettivo del progetto è introdurre gli alunni all'arte della fotografia e sviluppare amore e orgoglio per la propria terra, il luogo e la città in cui vivono, preservare l'identità storico-culturale e far uscire dall'oblio la cartolina come patrimonio culturale, tradizionale e apprezzato e un modo di comunicazione tra le persone in gran parte dimenticato. Inoltre, l'obiettivo è divulgare le cartoline, cioè tornare all'abitudine di spedirle.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 20. 5. 2024.

« Listopad 2024 »