Program „Socijalizacija i integracija osoba s intelektualnim teškoćama“„Socializzazione e integrazione delle persone con disabilita' intellettive“

Tradicionalno već svaku godinu Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije – Pula organizira u prostorijama Doma mladih u Vodnjanu likovno-kreativnu radionicu i druženje korisnika udruge i učenika Osnovne škole Vodnjan-Scuola elementare Dignano.

Aktivnost se provodi po programu „Socijalizacija i integracija osoba s intelektualnim teškoćama“, koji financira Grad Vodnjan-Dignano.

Korisnici udruge i učenici na likovno-kreativnoj radionici provodili su tehniku sa područja primijenjenih umjetnosti, odnosno dizajn dekoracije na uporabnim predmetima. Tako su na porculanskim tanjurima slikali specijaliziranim bojama za staklo i keramiku. Bojama za konturiranje iscrtavali su se dekorativni elementi geometrijskih uzoraka i to prema zadanom, crno-bijelom predlošku sa mogućnošću mijenjanja i različitog kombiniranja boja, zatim kistom i tekućom bojom motive prema slobodnom izboru. Nastali unikatni radovi poslužiti će svrsi kao tanjuri za objed za potrebe korisnika udruge. Zajedničko druženje korisnika udruge i učenika proteklo je u ugodnoj atmosferi uz pizzu i sokove.

Predsjednik udruge Gvido Radolović, voditeljica programa Vesna Radolović i izvoditeljice aktivnosti Margareta Juričić, te korisnici udruge zahvaljuju ravnatelju Corradu Ghiraldu i profesorici Martini Špehar, te Gradu Vodnjanu-Dignano na pruženoj potpori i dugogodišnjoj suradnji.

Tradizionalmente ogni anno l' Associazione dei genitori di persone con difficolta' combinate nello sviluppo psicofisico della Regione Istriana di Pola ha organizzato presso la Casa del giovane di Dignano un laboratorio artistico creativo  seguito  dagli utenti e dagli alunni della OŠ Vodnjan – SE Dignano.
L'attivita' si e' effettuata tramite il progetto „Socializzazione ed integrazione delle persone con disabilita' intellettive“ finanziato dalla Citta' di Dignano.
I partecipanti hanno utilizzato varie tecniche di decorazione. Su piatti di porcellana hanno disegnato con colori per vetro e ceramica.  Hanno fatto i contorni con figure geometriche in bianco e nero, a colori e con i pennelli motivi a scelta. I piatti decorati saranno usati dagli utenti per i pasti. L'attivita' e' stata svolta in un'atmosfera piacevole con bevande analcoliche e pizze.

Il presidente dell' Associazione Gvido Radolović, la responsabile del progetto Vesna Radolović, la  responsabile dell' attivita' Margareta Juričić, gli utenti dell' Associazone hanno ringraziato il direttore Corrado Ghiraldo, la professoressa Martina Špehar e la Citta' di Dignano per il sostegno e la cooperazione a lungo termine.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 30. 5. 2019.