Četvrto mjesto na 14. Smotri učeničkih zadruga Istarske županije - Quarto posto alla XIV Rassegna delle Cooperative scolastiche della Regione Istriana

Učenici 5.a i 5.b razreda, Edi Komić, Iris Rakonca i Arnea Pribičević te učenica 6.b razreda, Elma Karić pod pratnjom voditeljice vodnjanske učeničke zadruge ”Ulika", Goranke Benić i učiteljice prirode i biologije, Leane Šibić, prisustvovali su 14. Smotri učeničkih zadruga Istarske županije koja je održana 18. svibnja 2018.g. u Oprtlju.

“Za Oprtalj smo krenuli u 8.15h iz Vodnjana. Nakon dolaska, pripremili smo štand i čekali početak predstavljanja deset učeničkih zadruga s područja Istre. Iako smo u predstavljanju bili posljednji na redu, to nije umanjilo visoke ocjene koje smo dobili.

Arnea i Iris su izlagale i predstavile naš cjelogodišnji rad, a Elma i Edi svim su sudionicima pokazali naše proizvode. Izgledali su sjajno u istarskim i vodnjanskim narodnim nošnjama. Iris je nosila autentičnu “bumbarsku” narodnju nošnju i frizuru. Njezino oblačenje i uređivanje trajalo je jedan sat, a za to zahvaljujemo učiteljici Marisi Chiavalon, koja je prava stručnjakinja.

Nakon prezentacije i prodajne izložbe ponosni smo na postignuti rezultat četvrtog mjesta u Županiji.”

Gli alunni delle classi Va e Vb, Edi Komić, Iris Rakonca, Arnea Pribičević e l’alunna Elma Karić della classe VIb sotto la guida dell’insegnante Goranka Benić, capogruppo della Cooperativa scolastica di Dignano assieme all’insegnante di natura e biologia Leana Šibić, hanno partecipato alla XIV Rassegna delle Cooperative scolastiche della Regione Istriana, che si è tenuta il 18 maggio 2018 a Portole.

“Siamo partiti da Dignano alle ore 8.15. Una volta arrivati a Portole abbiamo subito allestito la nostra bancherella e aspettato che inizi la presentazione delle dieci cooperative scolastiche che vi hanno partecipato. Nonostante eravamo gli ultimi della lista nel programma, ciò non ci ha impedito di ottenere voti alti dalla giuria.  Arnea e Iris hanno esposto e presentato il lavoro di quest’anno scolastico, mentre Elma ed Edi mostravano i nostri prodotti a tutti i partecipanti. Erano incantevoli vestiti con abiti tradizionali del folclore di Dignano e del folclore istriano. Iris indossava l’abito tradizionale “Boumbaro” con la pettinatura tipica. La vestizione e la preparazione della pettinatura sono durate un’ora e per questo ringraziamo l’insegnante Marisa Chiavalon, esperta in questo campo.

Siamo fieri dei risultati ottenuti alla mostra e del quarto posto raggiunto alle Regionali.”

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 21. 5. 2018.