Projekt „Mali i veliki kreativci“

U prostorijama Doma mladih u Vodnjanu, Udruga roditelja osoba s kombiniranim smetnjama u psihofizičkom razvoju Istarske županije – Pula upriličila je druženje korisnika udruge i učenika šestog razreda Osnovne škole Vodnjan-Scuola elementare Dignano u sklopu provedbe projekta „Mali i veliki kreativci“, koji financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja.

Za učenike su organizirane likovno-kreativna i sportska radionica. Na likovno-kreativnoj radionici  učenici i korisnici udruge izrađivali su zajednički rad mozaik tehnikom lijepljenja bojanih komadića kamena na drvenu podlogu. Kreirali su spiralnu kompoziciju slobodnim kombiniranjem boja, koje će na kraju služiti kao zidne dekoracije.

U sportskoj radionici održane su štafetne igre na poligonima na temu “Da li bi se bavio sportom da sam invalid?“. Sportske igre bile su osmišljene na način da igrači imitiraju osobe s invaliditetom, koristeći pojedine dijelove tijela ili pojedina osjetila kako bi doživjeli iskustvo bavljenja sportom invalidnih osoba.

Projektne aktivnosti provode se do kraja šestog mjeseca i obuhvaćaju susrete osoba s intelektualnim teškoćama i djece školske dobi. Cilj zajedničkih druženja je da učenici steknu primjerena znanja i iskustva, te razviju pozitivne stavove prema osobama s intelektualnim teškoćama.

Za korisnike i učenike radionica je bila korisno iskustvo iz kojeg su proizašli kreativni i maštoviti likovni radovi. Zajedničko druženje korisnika udruge i učenika proteklo je u ugodnoj atmosferi uz pizzu i sokove.

Završna prezentacija projekta održati će se u Domu hrvatskih branitelja u Puli, dana 13.06.2018. godine u 17 sati. Pozivamo učenike, učitelje, profesore, roditelje da svojim dolaskom upriliče naš kulturno-zabavni program.

Voditeljica projekta Vesna Radolović i izvoditeljice aktivnosti Margareta Juričić, Sabina Marić i Sandra Išić, te korisnici udruge zahvaljuju ravnatelju Corradu Ghiraldu i profesorici Danieli Radolović.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 2. 5. 2018.