Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

Noć knjige – natjecanje petih i šestih razreda u izboru najbolje razredne maskote za zaštitno lice Noći knjige OŠ Vodnjan-SE Dignano za 2022. godinu

Ovogodišnju Noć knjige obilježili smo virtualno. Na inicijativu učiteljica Hrvatskoga jezika Martine Špehar, Emine Kostović Biasiol, Suzane Zulijan Pliško, Liliane Manzin, Zvjezdane  Švić i knjižničarke Maje Damijanić organizirano je natjecanje petih i šestih razreda za zaštitno lice Noći knjige OŠ Vodnjan-SE Dignano za 2022. godinu. Peti i šesti razredi hrvatskoga i talijanskoga odjeljenja sudjelovali su u natjecanju te osmislili svoje razredne maskote. Zadatak je bio nacrtati maskotu (ručno ili pomoću aplikacija) te opisati ju. Svoje su maskote postavili na padlet album gdje su ostali učenici mogli glasati za najoriginalniju maskotu. Pobijedio je 6. c razred pod vodstvom učiteljice Martine Špehar koji je osvojio najveći broj lajkova, čak 218. Tako je Orlovik postao zaštitno lice Noći knjige OŠ Vodnjan-SE Dignano za iduću godinu. Čestitamo svim našim učenicima na sudjelovanju te želimo im da uživaju u čitanju i knjigama jer kako je rekao naš poznati pjesnik Tin Ujević: „Knjiga nije hrana, ali je poslastica“.

Radove možete pogledati na padlet albumu. Poveznica je:

Tekst: Maja Damijanić, knjižničarka

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 14. 5. 2021.

« Ožujak 2024 »