Korisnik:
Lozinka:

L'istituzione scolastica gode del sostegno finanziario del Ministero degli Affari Esteri e della Cooperazione Internazionale della Repubblica Italiana per il tramite dell'Unione Italiana.

Gare di lingua italiana - Natjecanje iz talijanskog jezika

Giovedì, 13 febbraio 2020, si sono svolte presso la Scuola elementare italiana di Cittanova, le Gare di lingua italiana, manifestazione organizzata dal Settore Educazione e Istruzione della Giunta Esecutiva dell’Unione Italiana in collaborazione con il mensile per ragazzi “Arcobaleno” – EDIT, con il supporto dell’UPT.

Dopo una lunga ed estenuante attesa finalmente ieri sono stati resi noti i risultati.

La Giuria dopo aver vagliato ogni singola opera sulla base della competenza linguistica e l’uso corretto della lingua, nonché l’originalità espressiva, hanno decretato i vincitori e la commissione ha assegnato il secondo premio a ELISABETTA BORGHETTI e il terzo premio a SIMONE MARSETIČ , tutti e due alunni dell'ottava classe della nostra scuola.

Il tema svolto era: „Con un salto nel passato incontro me stesso. Che cosa mi racconto? Quali consigli vorrei darmi?“

La motivazione del secondo premio recita: „Il racconto fortemente maturo, che ripercorre i ricordi legati a momenti delicati, agli antichi oggetti di casa e a personaggi cari“

La motivazione del terzo premio recita, invece: “Narrazione equilibrata, ma anche intrisa di momenti lirici”

Complimenti ai ragazzi per il successo!

Le gare di lingua italiana, non sono solo un’occasione di valorizzazione della lingua, ma anche un’opportunità per sprigionare il proprio talento.

U četvrtak 13.veljače 2020. održalo se Natjecanje iz talijanskog jezika u Talijanskoj osnovnoj školi Novigrad. Radi se o manifestaciji koju organizira Sektor za odgoj i obrazovanja Izvršnog odbora Talijanske unije u suradnji s časopisom za djecu “Arcobaleno” – EDIT, uz potporu Pučkog učilišta u Trstu.

Nakon dugog iščekivanja jučer su napokon objavljeni rezultati natjecanja.

Povjerenstvo natjecanja je, nakon valutacije i analize svakog pojedinačnog rada na temelju jezične kompetencije, pravilne uporabe jezika te originalnosti u izražavanju, proglasilo pobjednike. Nagradu su osvojila dva učenika osmog razreda talijanskog odjela naše škole: ELISABETTA BORGHETTI osvojila je drugo mjesto, a SIMONE MARSETIČ treće.

Učenici su pisali na temu: “ Skokom u prošlost susrećem sebe. Što si pričam? Koje si savjete želim dati?“

Motivacija za dodjelu druge nagrade bila je sljedeća: „Vrlo zrelo pripovijedanje u kojim  se iznose sjećanja vezana za osjetljive trenutke, za drevne kućanske predmete i drage osobe.“

Motivacija za dodjelu treće nagrade govori ovako: “Harmonično pripovijedanje isprepleteno lirskim elementima.“

Čestitke pobjednicima na postignutim rezultatima!

Najtjecanje iz talijanskog jezika nije samo prilika za valorizaciju jezika, već i mogućnost za iskazivanje vlastitog talenta.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 23. 4. 2020.