eTwinning project

U eTwinning projektu 'Don't be bully, be my buddy' učenici 5t razreda kao jedini predstavnici iz Hrvatske u 4 mjeseca trajanja projekta surađivali su s vršnjacima iz Italije (2 škole), Poljske (2), Rumunjske (1) i Turske (10) na satovima dodatne nastave iz engleskog jezika. Kroz različite radionice i međusobne suradnje učenika raznih zemalja, postaju svjesni problema vršnjačkog nasilja, uče metode prevencije, razvijaju empatiju i važnost međusobnog pomaganja, jačaju osjećaj pripadnosti zajednici, dolaze u doticaj s različitim stvarnostima. Rad na projektu i usporedba s učenicima iz drugih zemalja pridonosi osobnom razvitku i usavršavanju u učenju engleskog jezika.

Nel progetto eTwinning 'Don't be bully, be my buddy' gli alunni della quinta classe come gli unici rappresentanti dalla Croazia durante i 4 mesi del progetto hanno collaborato con i coetanei dall' Italia (2 scuole), Polonia (2), Romania (1) e Turchia (10) durante le ore di aggiuntivo di lingua inglese. Attraverso i diversi laboratori e la collaborazione tra gli alunni di diversi paesi, diventano consapevoli del problema del bullismo, imparano i metodi di prevenirlo, sviluppano l'empatia e l'importanza dell'aiuto tra di loro, rafforzano la sensazione dell'appartenenza alla comunita', entrano in contatto con realta' differenti. La progettualita' e il confronto tra gli alunni provenienti da diversi paesi porta alla crescita personale e ulteriore conoscenza della lingua inglese.

Naš projekt / Il nostro del progetto:

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 22. 3. 2021.