eTwinning

Ove godine naša škola se uključila u dva eTwinning projekta u sklopu nastave Informatike.

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus +. To je  portal koji je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Sam portal služi za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola.

Nazivi projekta su: „The Christmas Express“ i „Shiny wishes to you“

Autori projekta „The Christmas Express“ su učiteljice iz Ewelina Furczyk (Poljska)  i Sandra Keršiene. (Litva)

Autori projekta "Shiny wishes to you" su Samantha Fornari (Italija) i Kataryna Slusarz (Poljska)

Osim učiteljica koje su kreirale ove zanimljive projekte, sudionici su učiteljice, učitelji i učenici iz Češke, Slovačke, Grčke, Turske, Francuske, Finske. Španjolske, Rumunjske, Malte...

Veliki doprinos projektu Christmas express dale su učiteljice Amanda Augustinović u sklopu  dodatne nastave Engleskog jezika gdje su učenici opisali običaje u vrijeme Božića i Goranka Benić u sklopu Eko grupe gdje su učenici izradili unikatne ukrase za bor punjene lavandom.

U projektima sudjeluju učenici petog i sedmog razreda. Kroz ove zanimljive projekte učenici će usavršiti engleski jezik, proširiti znanje iz informacijsko komunikacijske tehnologije te će sudjelovati u grupnom radu i pokušati naći najbolje rješenje za problem.

objavio: Vedrana Keteleš   datum: 4. 12. 2019.