Interaktivna radionica u Infobipu

Dana  4. svibnja 2019. godine učenici Osnovne škole Vodnjan - Scoula elementare Dignano sudjelovali su na drugoj po redu interaktivnoj radionici u Infobipu.  Program Infobip Sparks pokrenut je na inicijativu Infobipa, te je zamišljen kao niz interaktivnih predavanja i radionica s ciljem promicanja i popularizacije STEM područja.

Učenici su se na radionicama upoznali s robotima i pojmom robotike, te su programirali igricu u programu Scratch. Srednja škola bavila se s Arduinom, a na radionici sa srednjoškolcima sudjelovao je i naš učenik Alen Vinčić (8.r.). Tijekom edukacije, predavači su imali asistente. Asistenti su bili i dva učenika iz naše škole koji su pokazali zavidno znanje iz područja robotike. Ovim putem pohvaljujemo Enza Kutića i Edija Komića.

Učenicima su se radionice jako svidjele, te nestrpljivo iščekuju nove teme i izazove.

Il  giorno 4 maggio 2019, gli alunni della Scuola Elementare di Dignano hanno partecipato al secondo laboratorio interattivo in Infobip.Il programma Infobip Sparks lanciato su iniziativa dell'Infobip ed è stato concepito come una serie di lezioni e laboratori interattivi volti a promuovere e divulgare l'area STEM.

Agli alunni è stato presentato il laboratorio con i robot per comprendere il concetto di robotica e hanno programmato un gioco sul programma Scratch. I liceali programmavano con Arduino, e il nostro alunno Alen Vinčić (VIII cl.) ha partecipato al laboratorio con gli studenti della scuola media superiore. Durante i laboratori, i docenti avevano degli assistenti. Tra di loro c'erano anche due alunni della nostra scuola che hanno mostrato un'invidiabile conoscenza nel campo della robotica. In questo modo vogliamo elogiare Enzo Kutić e Edi Komić.

I laboratori sono stati molto apprezzati dagli alunni che attendono con impazienza i nuovi temi.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 7. 5. 2019.

« Ožujak 2024 »