Grad Vodnjan-Dignano donirao je pametnu ploču osnovnoj školi / La Citta' di Dignano ha donato una lavagna interattiva multimediale alla Scuola elementare

Grad Vodnjan-Dignano donirao je Osnovnoj školi Vodnjan – Scuola elementare Dignano  pametnu ploču u vrijednosti od 22.500,00 kn koja je postavljena u novoopremljenoj učionici informatike hrvatskog odjeljenja.

Pametna ploča učenicima značajno olakšava učenje, pamćenje gradiva te bolji pregled onog što moraju naučiti, a nastavnicima omogućuje korištenje vizualnog i auditivnog sadržaja koji je već prilagođen za nastavne potrebe te znatno olakšava formuliranje i pripremanje gradiva.

„Vjerujem da će uz pomoć pametnih ploča učenicima biti lakše i zanimljivije učenje te da će se zasigurno podići kvaliteta i raznolikost nastavnog predmeta, ali i nastavnog procesa. Cilj je konstantno unaprjeđenje rada s učenicima jer je bitno potaknuti učenike da interaktivnim učenjem sudjeluju u nastavi“ naglasio je Gradonačelnik Grada Vodnjan-Dignano Klaudio Vitasović.

Ravnatelj Osnovne škole Corrado Ghiraldo zahvalio se gradonačelniku Vitasoviću na donaciji te je istaknuo da su se učenici i nastavnici obradovali novom opremom te mogućnostima koja pametna ploča pruža u smislu crtanja, pisanja i prezentacije što pogoduje kvalitetnoj interaktivnoj nastavi. Ghiraldo je naglasio da je učionica informatike, osim sa pametnom pločom, opremljena i sa 24 nova računala koja su financirana sredstvima Osnovne škole i Ministarstva obrazovanja i znanosti te da će se sva nova oprema koristiti  i za vrijeme nastave drugih predmeta koja se odvija u ovoj učionici kao što su fizika, tehnička kultura i geografija.

La Citta' di Dignano ha donato alla OŠ Vodnjan - Scuola elementare di Dignano una lavagna interattiva multimediale dal valore di 22.500,00 kn che e' stata posta nella nuova aula di informatica della Sezione croata.La lavagna interattiva facilita agli alunni l'apprendimento permettendo di memorizzare meglio le  unita' didattiche. Per gli insegnante e' un utile strumento didattico in grado di rispondere alle esigenze degli alunni, sfruttando le potenzialita' dei diversi linguaggi multimediali, quello audiovisivo, iconico, fotografico, testuale, ecc.

„Sono convinto che con l'aiuto della lavagna interattiva, gli alunni apprenderanno con piu' facilita' , le materie scolastiche saranno piu' interessanti come pure il processo educativo. Lo scopo e' il miglioramento dell' istruzione scolastica perche' e' importante stimolare gli alunni e renderli partecipi all'apprendimento interattivo“ ha dichiarato il sindaco della Citta' di Dignano Klaudio Vitasović.

Il direttore della Scuola elementare Corrado Ghiraldo ha ringraziato il sindaco per la donazione a ha sottolineato che gli alunni e gli insegnanti sono soddisfatti del nuovo strumento didattico per la possibilita' che offre per la scrittura, per il disegno, per le presentazioni, migliorando cosi' la qualita' delle lezioni interattive. Ghiraldo ha detto che l'aula di informatica ha 24 computer nuovi che sono stati finanziati dalla Scuola elementare, dal Ministero dell'istruzione e che verranno utilizzati anche per le lezioni delle materie scolastiche che si svolgono nella stessa aula come fisica, cultura tecnica e geografia.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 4. 4. 2019.

« Ožujak 2024 »