„Jedan školski sat za knjižnicu“ „Un'ora scolastica per la biblioteca“

Dana 19. travnja 2018.g. u Vodnjanu je održana akcija „Jedan školski sat za knjižnicu“ povodom preseljenja gradske knjižnice u novouređene prostorije.

Preko 400 vodnjanskih mališana Dječjeg vrtića – Scuola dell'infanzia „Petar Pan“ Vodnjan-Dignano, Dječjeg vrtića „Zvončica-Trilli“, Osnovne škole Vodnjan - Scuola elementare Dignano u pratnji odgajateljica i učitelja te djelatnika Gradske knjižnice i čitaonice Pula sudjelovalo je u „dječjem lancu“ na način da su iz ruke u ruku jedan drugome dodavali dječje knjige te iste na taj način premjestili u nove prostorije knjižnice.

Tom akcijom završeno je preseljenje Knjižnice iz starog prostora u prizemlju zgrade gradske uprave na Narodnom trgu do novouređenih prostorija u Trgovačkoj ulici broj 23.

Gradonačelnik Grada Vodnjan-Dignano g. Klaudio Vitasović i ravnateljica Gradske knjižnice i čitaonice Pula gđa. Nela Načinović zahvalili su djeci na doprinosu i pozvali su sve građane na svečano otvorenje novouređene Knjižnice koje će se održati povodom svjetskog Dana knjige 23. travnja u 18:00 sati.

Venerdi', 19 aprile 2018 a Dignano e' stata organizzata „Un'ora scolastica per la biblioteca“ per il trasferimento della biblioteca cittadina nei nuovi ambienti.

Piu' di 400 bambini dell'asilo Dječji vrtić - Scuola dell'infanzia „Petar Pan“ Vodnjan-Dignano, dell'asilo Dječji vrtić „Zvončica-Trilli“, della scuola elementare OŠ Vodnjan – SE Dignano accompagnati dalle loro maestre e  insegnanti e dei dipendenti della Biblioteca civica e sala di lettura di Pola hanno partecipato alla „catena dei bambini“ passando i libri da una mano all'altra traslocandoli nella nuova biblioteca.

Si e' concluso cosi' lo spostamento della biblioteca dal pianterreno del Palazzo comunale in Piazza del Popolo fino in Via Merceria 23.

Il sindaco della Citta' di Dignano-Vodnjan il sig. Klaudio Vitasović e la direttrice della Biblioteca civica e sala di lettura di Pola la sig.ra. Nela Načinović hanno ringraziato i bambini per il loro contributo e hanno invitato tutti i cittadini all'apertura ufficiale della nuova Biblioteca che avra' luogo il 23 aprile alle 18,00 in occasione della Giornata mondiale del libro.

Vedi le foto in galleria/Vidi galeriju!!

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 20. 4. 2018.