ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA / GARA REGIONALE DEI GIOVANI TECNICI

U petak 2.ožujka 2018., u OŠ Veruda u Puli, održano je 60. natjecanje mladih tehničara u kojem je sudjelovalo 86 učenika i njihovih mentora iz osnovnih škola Istarske županije. Natjecanje se odvijalo u slijedećim kategorijama: maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, elektrotehnika, obrada materijala, strojarske konstrukcije, elektronika, robotika, automatika, robotsko spašavanje žrtve, modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, orijentacija i komunikacija. Najuspješniji učenici zajedno s mentorima predstavljat će Istarsku županiju na Državnom natjecanju u Poreču. Želimo im puno uspjeha.

Venerdi', 2 marzo 2018, presso la Scuola Veruda di Pola si e' svolata la 60* Gara dei Giovani tecnici alla quale ha partecipato 86 ragazzi con i loro rispettivi insegnanti delle scuole elementari della Regione istriana.

La Gara si e' svolta nelle seguenti categorie: modelismo ed elaborati plastici, edilizia, elettrotecnica, elaborazione di materiali, costruzioni meccaniche, elettronica, robotica, automatica, recupero robotizzato delle vittime, modellazione dei prodotti tecnici, orientamento e comunicazione.

Gli alunni migliori assieme ai loro insegnanti rappresenteranno la Regione istriana alle Gare Nazionali che si terrano a Parenzo.

Auguriamo tanti successi.

U kategoriji robotsko spašavanja žrtve učenik Enzo Kutić (6.t) osvojio je 1. mjesto, a učenik Lorenzo Chiavalon (6.b) osvojio je 3. mjesto. Čestitamo!

Nella categoria: Recupero robotizzato delle vittime Enzo Kutić, alunno della classe VIt ha raggiunto il 1* posto, mentre l'alunno Lorenzo Chiavalon della classe VIb ha ottenuto il 3* posto. Congratulazioni!

objavio: Daniela Bonassin   datum: 7. 3. 2018.

« Ožujak 2024 »