FESTIVAL ZAVIČAJNOSTI - FESTIVAL DEL TERRITORIO

Naša se škola i ove školske godine predstavila na Festivalu zavičajnosti u Vrsaru. Nakon cjelogodišnjeg proučavanja i rada na maslini kao osnovi zavičajne nastave, učenice: Aurora Pribičević (VIII a), Ana Šverko (VII a), Lea Vitasović (VII b), Eni Suljić (VII a),te učenice III a Sara Aljić i Emili Barišić, a u pratnji učiteljice razredne nastave Draginje Karlović i učiteljice geografije Goranke Benić predstavile su rad svih učitelja i učenika s nastavom na materinjem hrvatskom jeziku.

Izložbeni pano i stolovi plijenili su pažnju svojom kreativnošću i vedrinom. Učenici su u kratkim crtama iznijeli cjelogodišnji rad čime smo se ponovno dokazali kao vrijedni partneri u istraživanju i očuvanju zavičajne baštine Istre.

La nostra scuola ha partecipato pure quest'anno al Festival del Territorio a Orsera. Le alunne Aurora Pribičević (VIII a), Ana Šverko (VII a), Lea Vitasović (VII b), Eni Suljić (VII a) e alunne della III a Sara Aljić e Emili Barišić accompagnate dalle insegnanti Draginja Karlović (IC) e Goranka Benić (Geo) hanno presentato i lavori di tutti gli insegnanti e alunni con lingua d'insegnamento croata.

L'esposizione creativa sui pannelli e sui tavoli hanno attirato l'attenzione dei partecipanti. Il lavoro svolto dagli alunni fa parte del programma Storia del Territorio e comprende lo studio e l'osservazione dell'oliveto durante tutto l'anno scolastico.

objavio: Daniela Bonassin   datum: 5. 5. 2017.