ŽUPANIJSKO NATJECANJE MLADIH TEHNIČARA / GARA REGIONALE DEI GIOVANI TECNICI

U petak 3. ožujka 2017. u našoj je školi održano 59. natjecanje mladih tehničara u kojem je sudjelovalo 86 učenika i njihovih mentora iz 26 osnovnih škola Istarske županije. Natjecanje, koje je organizirala učiteljica tehničke kulture Marija Vlaisavljević,  odvijalo se u slijedećim kategorijama: maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, elektrotehnika, obrada materijala, strojarske konstrukcije, elektronika, robotika, automatika, robotsko spašavanje žrtve, modelarstvo uporabnih tehničkih tvorevina, orijentacija i komunikacija. Dvanaest najuspješnijih učenika zajedno s mentorima predstavljat će Istarsku županiju na Državnom natjecanju u Primoštenu. Želimo im puno uspjeha.

Županijsko povjerenstvo zahvaljuje se svima na suradnji

Venerdi', 3 marzo 2017, nella nostra scuola si e' svolta la 59* Gara dei Giovani tecnici alla quale hanno partecipato 86 ragazzi con i loro rispettivi insegnanti di ben 26 scuole elementari della Regione istriana.

La Gara, organizzata dall'insegnante Marija Vlaisavljević, si e' svolta nelle seguenti categorie: modellismo ed elaborati plastici, edilizia, elettrotecnica, elaborazione di materiali, costruzioni meccaniche, elettronica, robotica, automatica, recupero robotizzato delle vittime, modellazione dei prodotti tecnici, orientamento e comunicazione.

I dodici ragazzi migliori assieme ai loro insegnanti rappresenteranno la Regione istriana alle Gare Nazionali che si terranno a Primošten.

Auguri a loro tanti successi

la Commissione regionale ringrazia tutti per la collaborazione

U kategoriji robotskog spašavanja žrtve učenik Lorenzo Chiavalon (5.b) osvojio je 2. mjesto, a učenik Enzo Kutić (5.t) 3. mjesto. Čestitamo!

Nella categoria: Recupero robotizzato delle vittime, l'alunno Lorenzo Chiavalon della classe Vb ha ottenuto il 2* posto ed Enzo Kutić alunno della classe Vt ha raggiunto il 3* pposto.

Congratulazioni!

objavio: Daniela Bonassin   datum: 10. 3. 2017.