Učenici naše škole boravili u Blacu (Srbija)

Nakon prošlogodišnjeg potpisivanja povelje o bratimljenju između Grada Vodnjana – Dignano i Opštine Blace (Srbija) i već tradicionalne razmjene učenika osnovnih škola, od 23. do 28. siječnja u Blacu je boravilo ukupno 35 učenika naše škole koji su zajedno sa svojim učiteljima i predstavnicima Grada Vodnjana-Dignano u sklopu putovanja sudjelovali u bogatom sportsko-rekreativnom, te kulturno-obrazovnom programu, a tijekom boravka imali su prilike posjetiti i kulturno-povijesne znamenitosti obližnjih gradova Niš i Kruševac, te uživati u prirodnim ljepotama Nacionalnog parka Kopaonik gdje su pohađali i dvodnevnu školu skijanja.

Nakon uspješne realizacije zajedničkog europskog projekta „THOUGHT“ u lipnju prošle godine, u kojem su sudjelovali Grad Vodnjan-Dignano i Opština Blace, a u sklopu kojeg je grupa učenika iz Osnovne škole Blace boravila na studijskom putovanju u Vodnjanu, ovo je već druga posjeta vodnjanskih osnovaca Opštini Blace, a već tradicionalni susreti postaju glavna priča između osnovnoškolaca ovih dvaju pobratimljenih mjesta kojima ni udaljenost od 900 kilometara nije prepreka za sve češća druženja i susrete te stvaranje novih prijateljstava.

Upravo su to i glavni ciljevi ovakvih projekata, stvaranje vrijedne i trajne prijateljske veze između dviju sredina, održavanje izvrsnih međuljudskih odnosa i suradnje te iznad svega odgoj djece u duhu prihvaćanja kulturnih, vjerskih i ostalih razlika te međusobnog razumijevanja.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 6. 2. 2017.