Dani mladog maslinovog ulja - Le giornate dell'olio d'oliva novello

U Vodnjanu su od 18. do 20. studenog 2016. održani 12. Dani mladog maslinovog ulja, manifestacija na kojoj se osim maslinara s mladim uljima predstavljaju i drugi proizvođači autohtonih proizvoda zdrave hrane: lavande, meda, tartufa, vina, likera, suhomesnatih proizvoda… te kulinarske ekipa koje svojim umijećem i kreativnošću zadivljuju posjetitelje specijalitetima spremljenim na bazi maslinovog ulja i autohtonih istarskih prehrambenih proizvoda.

Naša je škola i ove godine sudjelovala na toj manifestaciji. Učenici iz maslinarske grupe pod vodstvom učiteljice prirode i biologije Leane Šibić i voditeljice školske zadruge Diriane Delcaro Hrelja predstavili su na svom štandu školsko ekstradjevičansko maslinovo ulje i druge proizvode.

Dal 18 al 20 novembre 2016, a Dignano, si è tenuta la XII edizione delle GIORNATE DELL'OLIO D'OLIVA NOVELLO, manifestazione alla quale hanno partecipato non solo gli olivicoltori dei dintorni, ma anche produttori di svariati prodotti autoctoni quali: lavanda, miele, tartufo, vino, grappe, prosciutti e salumi, e non solo... quest'anno a rendere il tutto più suggestivo c'erano intere equipe di chef di alta cucina che con abilità e creatività hanno ammaliato tutti i presenti con le loro specialità culinarie tipiche istriane a base d'olio d'oliva.

Anche quest'anno la nostra scuola ha partecipato a tale manifestazione. Gli alunni del gruppo degli olivicoltori sotto la guida dell'insegnante di natura e biologia Leana Šibić e l'insegnante che guida la cooperativa scolastica Diriana Delcaro Hrelja, hanno presentato l'olio extravergine d'oliva della nostra scuola.

objavio: Patrizia Sfettina   datum: 24. 11. 2016.